Nejčastější dotazy

Dotazy ke konstrukci domu a jeho vybavení

Vytápění

Komfort zajišťuje podlahové vytápění, doplněné o tepelné čerpadlo (vzduch-vzduch) a krbová kamna. Tepelné čerpadlo (Toshiba Suzumi) je instalované v obývacím pokoji, v letních měsících ho můžete využít jako klimatizaci. V 2NP najdete vyvedenou přípravu.


Tepelné čerpadlo (vzduch-vzduch)/ Klimatizace

Součástí standardního vybavení domu je Tepelné čerpadlo na bázi vzduch - vzduch. V zimě čerpadlo využijete jako topení, v létě jako klimatizaci. Venkovní jednotka je na severní straně domu. Vnitřní jednotka je osazena do obývacího pokoje. V pokojích ve 2 NP je nachystaná příprava na případné budoucí osazení jednotek ve formě rozvodů. V rámci klientských změn Vám můžeme nainstalovat vnitřní jednotky do pokojů v 2 NP. V rámci standardu instalujeme značku Toshiba Suzumi.


Krbová kamna

Součástí standardního vybavení domu je příprava na krbová kamna od českého výrobce Romotop typu Evora 07 v provedení pískovec. V rámci klientských změn si můžete vybrat jiná kamna vhodná pro nízkoenergetické domy a dané rozměry komínu.


Retenční nádrž na dešťovou vodu

Šetrnost domácnosti k nákladům na provoz a životnímu prostředí je podpořená nádrží na dešťovou vodu, která je napojená na splachování obou WC a můžete ji využít i na zálivku zahrady. Bližší informace o systému zadržování dešťové vody v článku.


Výška stropů

Hlavní architekt projektu Ing. arch. Daniel Kuda navrhl patra vyšší než je zvykem. Výška stropu v 1NP je 2,75 m, nejnižší výška stropu v 2NP je 2,3 m, nejvyšší 2,59 m. Obytné prostory díky tomu působí velkoryse.


Zahradní sklad

Možnost rozšíření domu o zahradní sklad s rozlohou 9 - 11 m2 pro uložení kola, motorky nebo sekačky na trávu. Na zahradním skladě děláme zelenou střechu osazenou rostlinami.


Garáž

Možnost rozšíření domu o garáž pro jeden automobil s rozlohou 25 m2 v rámci klientských změn.


Větší dispozice

Rodinný dům Vám na Vaše přání rozšíříme na dispozici 5+kk nebo 6+kk vrámci klientských změn. 
Varianta 5+kk: 5 pokojů, 2 koupelny, 3 šatny, 1 spíž, 1 komora, 1 zádveří na 165 m2 domu
Varianta 6+kk: 6 pokojů, 2 koupelny, 3 šatny, 1 spíž, 1 komora, 1 zádveří na 167 m2 domu


Předzahrádky

K pozemkům je možné využívat předzahrádku až 30 m².
Tato předzahrádka zvětšuje např. pozemek RD12 na 528 m², RD11 na 550 m².


Větší pozemek

U vybraných rodinných domů je možnost dokoupení pozemku aj eho rozšíření až na 700 m2. Pro více informací nás kontaktujte.

Dotazy k územnímu plánu a harmonogramu stavby

Územní plán

Oficiální územní plán k nahlédnutí na webu města zde.

Domy Ledce spojují moderní zázemí rodinného bydlení a harmonii s přírodou. Proto jsme ulici Lupová navrhli pouze s dvanácti rodinnými domy. Omezený počet domů a velké pozemky zajišťují soukromí pro jejich obyvatele. 

Zeleň a soukromí se promítá i do územního plánu. Ulice Lipová je v něm obklopená z obou stran plochami veřejného prostranství (Vp). Ty jsou určené pro odpočinkovou zónu a hřiště. Biokoridor říčky Šatavy (Kb) a další krajinná zeleň (Kz) je v dohledu. 

Díky tomu zůstane okolí domů dostatečně zelené, nerušené hlukem a bez další zástavby. 


Harmonogram výstavby

1. Etapa:

 • stavby: RD 12, 11, 10, 9, 8, 7 a inženýrské sítě: vodovod, kanalizace, trativod a komunikace.
 • termín: nastěhování prosinec 2020

2. Etapa:

 • stavby: RD 6, 5, 4, 3, 2, 1
 • termín: nastěhování srpen až prosinec 2021

Katastr nemovitostí

Nahlížení do katastru nemovitostí zde.

Každý rodinný dům leží na dvou pozemcích s dvěma vlastníky - paní Kohútová starší a paní Kohútová mladší. Oba pozemky se převádí na kupujícího v jedné kupní smlouvě i se stavbou. Kupní smlouvu podepisují oba vlastníci pozemků.

Dotazy ohledně financí a daní

Harmonogram plateb: 2.etapa

Kupující hradí nemovitost dle uvedeného harmonogramu záloh na běžný účet stavebníka, stavebník z prostředků staví rodinný dům. Poslední zálohu za pozemek je možné skládat do úschovy. Harmonogram záloh:

 1. 100.000 Kč při podpisu rezervační smlouvy
 2. 8% před zahájením stavby základových desek
 3. 48% před zahájením hrubé stavby
 4. 16% před zahájením vnitřních rozvodů (voda, kanalizace, elektro)
 5. 28% po podpisu kupní smlouvy, dokončení nemovitosti a přidělení čísla popisného

Harmonogram plateb: 1.etapa

Kupující hradí nemovitost dle uvedeného harmonogramu plateb do bankovní úschovy u Raiffaisenbank na účet s omezenou dispozicí. Se zálohami vyplacenými na tento účet nemůže stavebník nijak disponovat až do podpisu kupní smlouvy a předání nemovitosti. Harmonogram plateb:

 1. 100.000 Kč při podpisu rezervační smlouvy
 2. 100 000 Kč při podpisu smlouvy o smlouvě budoucí kupní
 3. 10% po dokončení hrubé stavby
 4. 90% po dokončení nemovitosti a předání nemovitosti

Daň z nabytí

Poplatníkem daně z nabytí nemovitých věcí je s účinností od 1.11.2016 (rozhodné je datum podání návrhu na vklad vlastnického práva) dle zákona č. 254/2016 Sb. kupující. Ta činí 4 % z kupní hodnoty prodávané nemovitosti. Při prvním prodeji novostaveb se však za rodinné domy daň neplatí, na prodej se vztahuje ze zákona osvobození.

Novostavba: osvobozená od daně z nabytí
Větší pozemek 1: osvobozený od daně z nabytí
Menší pozemek 2: osvobozený v závislosti na rozhodnutí katastru. V případě, že katastr nezapíše nemovitost na obě parcelní čísla, bude z ceny menšího pozemku odvádět kupující 4%, tedy částku mezi 2000 Kč a 22 000 Kč dle výměry pozemku:

Dotazy ke smluvní dokumentaci

Skladba:

 1. Rezervační smlouva
  - slouží pro rezervaci nemovitosti na 30 dní oproti uhrazené záloze
  - záloha je vratná pouze v případě, že by klient nezískal hypoteční financování
 2. Smlouva o smlouvě budoucí kupní
  - slouží pro závaznou koupi nemovitostí
  - uzavírá se 30 dní po uzavření rezervační smlouvy
  - její přílohou je znění kupní smlouvy
 3. Kupní smlouva
  - uzavírá se po dokončení stavby

Informace pro spotřebitele

Informace pro spotřebitele:

Spotřebitel bere na vědomí, že pokud by se nepodařilo dořešit vady, nebo jiné spory k oboustranné spokojenosti je zde možnost řešení sporu smírně ve smyslu § 14 zákona č. 634/1992 Sb. o ochraně spotřebitele.

Klient pokud je v postavení spotřebitele má dle výše uvedeného zákona v případě sporu s Prodávajícím možnost využít mimosoudního řešení spotřebitelských sporů. Cílem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je dospět ke smírnému urovnání sporu a dohodě stran na základě vzájemné komunikace. Řízení samotné, je vedeno před Českou obchodní inspekcí, Ústřední inspektorát - oddělení ADR, Štěpánská 15,120 00 Praha 2. Email: adr@coi.cz, www.adr.coi.cz.


GDPR:

Zásady zpracování osobních údajů zde