Nejčastější dotazy

Dotazy ke konstrukci domu a jeho vybavení

Vytápění

Komfort zajišťuje podlahové vytápění, doplněné o tepelné čerpadlo (vzduch-vzduch) a krbová kamna. Tepelné čerpadlo (Toshiba Suzumi) je instalované v obývacím pokoji, v letních měsících ho můžete využít jako klimatizaci. V 2NP najdete vyvedenou přípravu.


Tepelné čerpadlo (vzduch-vzduch)/ Klimatizace

Součástí standardního vybavení domu je Tepelné čerpadlo na bázi vzduch - vzduch. V zimě čerpadlo využijete jako topení, v létě jako klimatizaci. Venkovní jednotka je na severní straně domu. Vnitřní jednotka je osazena do obývacího pokoje. V pokojích ve 2 NP je nachystaná příprava na případné budoucí osazení jednotek ve formě rozvodů. V rámci klientských změn Vám můžeme nainstalovat vnitřní jednotky do pokojů v 2 NP. V rámci standardu instalujeme značku Toshiba Suzumi.


Krbová kamna

Součástí standardního vybavení domu je příprava na krbová kamna od českého výrobce Romotop typu Evora 07 v provedení pískovec. V rámci klientských změn si můžete vybrat jiná kamna vhodná pro nízkoenergetické domy a dané rozměry komínu.


Retenční nádrž na dešťovou vodu

Šetrnost domácnosti k nákladům na provoz a životnímu prostředí je podpořená nádrží na dešťovou vodu, která je napojená na splachování obou WC a můžete ji využít i na zálivku zahrady. Bližší informace o systému zadržování dešťové vody v článku.


Výška stropů

Hlavní architekt projektu Ing. arch. Daniel Kuda navrhl patra vyšší než je zvykem. Výška stropu v 1NP je 2,75 m, nejnižší výška stropu v 2NP je 2,3 m, nejvyšší 2,59 m. Obytné prostory díky tomu působí velkoryse.


Zahradní sklad

Možnost rozšíření domu o zahradní sklad s rozlohou 9 - 11 m2 pro uložení kola, motorky nebo sekačky na trávu. Na zahradním skladě děláme zelenou střechu osazenou rostlinami.


Garáž

Možnost rozšíření domu o garáž pro jeden automobil s rozlohou 25 m2 v rámci klientských změn.


Větší dispozice

Rodinný dům Vám na Vaše přání rozšíříme na dispozici 5+kk nebo 6+kk vrámci klientských změn. 
Varianta 5+kk: 5 pokojů, 2 koupelny, 3 šatny, 1 spíž, 1 komora, 1 zádveří na 165 m2 domu
Varianta 6+kk: 6 pokojů, 2 koupelny, 3 šatny, 1 spíž, 1 komora, 1 zádveří na 167 m2 domu


Předzahrádky

K pozemkům je možné využívat předzahrádku až 30 m².
Tato předzahrádka zvětšuje např. pozemek RD12 na 528 m², RD11 na 550 m².


Větší pozemek

U vybraných rodinných domů je možnost dokoupení pozemku aj eho rozšíření až na 700 m2. Pro více informací nás kontaktujte.

Dotazy k územnímu plánu a harmonogramu stavby

Územní plán

Oficiální územní plán k nahlédnutí na webu města zde.

Domy Ledce spojují moderní zázemí rodinného bydlení a harmonii s přírodou. Proto jsme ulici Lupová navrhli pouze s dvanácti rodinnými domy. Omezený počet domů a velké pozemky zajišťují soukromí pro jejich obyvatele. 

Zeleň a soukromí se promítá i do územního plánu. Ulice Lipová je v něm obklopená z obou stran plochami veřejného prostranství (Vp). Ty jsou určené pro odpočinkovou zónu a hřiště. Biokoridor říčky Šatavy (Kb) a další krajinná zeleň (Kz) je v dohledu. 

Díky tomu zůstane okolí domů dostatečně zelené, nerušené hlukem a bez další zástavby. 


Harmonogram výstavby

1. Etapa:

 • stavby: RD 12, 11, 10, 9, 8, 7 a inženýrské sítě: vodovod, kanalizace, trativod a komunikace.
 • termín: nastěhování prosinec 2020

2. Etapa:

 • stavby: RD 6, 5, 4, 3, 2, 1
 • termín: nastěhování říjen až prosinec 2022

Katastr nemovitostí

Nahlížení do katastru nemovitostí zde.

Každý rodinný dům leží na dvou pozemcích s dvěma vlastníky - paní Kohútová starší a paní Kohútová mladší. Oba pozemky se převádí na kupujícího v jedné kupní smlouvě i se stavbou. Kupní smlouvu podepisují oba vlastníci pozemků.

Dotazy ohledně financí a daní

Financování výstavby

Společnost MOVE. IN financuje výstavbu projektu Domy Ledce prostřednictvím úvěru od renomované Raiffeisen Banky. 

Tento způsob financování poskytuje kupujícím jistotu, že na výstavbu projektu je od zajištěno dostatečné množství finančních prostředků. V důsledku toho tedy není vlastní výstavba financována přímo z peněz hrazených během ní kupujícími, ale ze zdrojů poskytnutých bankou. 

Veškeré sumy hrazené během výstavby kupujícími jsou naopak poukazovány na zvláštní účet s omezenou dispozicí, který spravuje až do úspěšného dokončení výstavby právě úvěrující banka. Společnost, která výstavbu provádí, přitom nemůže s těmito penězi během výstavby disponovat. Tento způsob financování je nejbezpečnějším běžně používaným způsobem na našem trhu. 


Harmonogram plateb

Kupující hradí nemovitost dle uvedeného harmonogramu plateb do bankovní úschovy u Raiffaisenbank na účet s omezenou dispozicí. Se zálohami vyplacenými na tento účet nemůže stavebník nijak disponovat až do podpisu kupní smlouvy a předání nemovitosti.

Harmonogram plateb:

 1. 100.000 Kč při podpisu rezervační smlouvy
 2. 100 000 Kč při podpisu smlouvy o smlouvě budoucí kupní
 3. 20% při dokončení hrubé stavby
 4. 30% při dokončení vnitřních rozvodů (voda, kanalizace, elektrika)
 5. 50% po předání nemovitosti

Daň z nabytí

Poplatníkem daně z nabytí nemovitých věcí je s účinností od 1.11.2016 (rozhodné je datum podání návrhu na vklad vlastnického práva) dle zákona č. 254/2016 Sb. kupující. Ta činí 4 % z kupní hodnoty prodávané nemovitosti. Při prvním prodeji novostaveb se však za rodinné domy daň neplatí, na prodej se vztahuje ze zákona osvobození.

Novostavba: osvobozená od daně z nabytí
Větší pozemek 1: osvobozený od daně z nabytí
Menší pozemek 2: osvobozený v závislosti na rozhodnutí katastru. V případě, že katastr nezapíše nemovitost na obě parcelní čísla, bude z ceny menšího pozemku odvádět kupující 4%, tedy částku mezi 2000 Kč a 22 000 Kč dle výměry pozemku:

Dotazy ke smluvní dokumentaci

Skladba:

 1. Rezervační smlouva
  - slouží pro rezervaci nemovitosti na 30 dní oproti uhrazené záloze
  - záloha je vratná pouze v případě, že by klient nezískal hypoteční financování
 2. Smlouva o smlouvě budoucí kupní
  - slouží pro závaznou koupi nemovitostí
  - uzavírá se 30 dní po uzavření rezervační smlouvy
  - její přílohou je znění kupní smlouvy
 3. Kupní smlouva
  - uzavírá se po dokončení stavby

Informace pro spotřebitele

Informace pro spotřebitele:

Spotřebitel bere na vědomí, že pokud by se nepodařilo dořešit vady, nebo jiné spory k oboustranné spokojenosti je zde možnost řešení sporu smírně ve smyslu § 14 zákona č. 634/1992 Sb. o ochraně spotřebitele.

Klient pokud je v postavení spotřebitele má dle výše uvedeného zákona v případě sporu s Prodávajícím možnost využít mimosoudního řešení spotřebitelských sporů. Cílem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je dospět ke smírnému urovnání sporu a dohodě stran na základě vzájemné komunikace. Řízení samotné, je vedeno před Českou obchodní inspekcí, Ústřední inspektorát - oddělení ADR, Štěpánská 15,120 00 Praha 2. Email: adr@coi.cz, www.adr.coi.cz.


GDPR:

Zásady zpracování osobních údajů zde