Jak probíhá koupě Domu Ledce?

1. Informační schůzka

Pomůžeme Vám se zorientovat. Zodpovíme všechny Vaše dotazy a detailně Vás seznámíme s projektovou dokumentací, standardním vybavením a smluvními podmínkami. Nemovitost si můžete na základě této předrezervační smlouvy nezávazně rezervovat na dobu 14 ti dnů. 

2. Rezervační smlouva

V případě, že svůj zájem o koupi rodinného domu potvrdíte, předložíme Vám návrh rezervační smlouvy a dohodneme se s Vámi na termínu jejího uzavření. Rezervační smlouva je závazná po úhradě rezervačního poplatku 100 000 Kč. Rezervační poplatek je vratný pouze v případě, že klientům nevyjde hypoteční financování.

3. Harmonogram financování první etapy

  1. 100.000 Kč při podpisu rezervační smlouvy
  2. 100 000 Kč při podpisu smlouvy o smlouvě budoucí kupní
  3. 20% při dokončení hrubé stavby
  4. 30% při dokončení vnitřních rozvodů (voda, kanalizace, elektrika)
  5. 50% po předání nemovitosti

Zálohy 2 - 5 klient skládá na inkasní účet s omezenou dispozicí u Raiffeisenbank, ke kterému nemá stavebník dispoziční práva a nemůže tak s prostředky klienta do předání dokončené nemovitosti nijak disponovat. 

4. Asistence při financování nemovitosti

S hladkým a rychlým vyřízením hypotéky vám pomůže náš hypoteční specialista s bohatou praxí. Předloží přehled podmínek jednotlivých bank a vybere s vámi nejvhodnější řešení. Odlehčí vám administrativu a vy budete mít víc času těšit se na nový domov. Garantujeme zvýhodněné podmínky pro získání úvěru:

  • bezplatné vyřízení úvěru,
  • bezplatný odhad nemovitosti,
  • bezplatné zastupování v řízení před Katastrem nemovitostí,
  • dorovnání konkurenční nabídky ostatních bank pro získání úvěru,
  • bezplatné osobní schůzky či zajištění hladkého procesu vyřizování úvěru.

5. Smlouva o smlouvě budoucí kupní

Během 30 ti dnů od rezervační smlouvy uzavřeme v případě vážného zájmu smlouvu o smlouvě budoucí kupní. Ta obsahuje detailní informace o: nemovitosti, standardním vybavení, klientských změnách, harmonogramu, převodu vlastnických práv nebo termínu uzavření kupní smlouvy.

6. Klientské změny a výstavba

Do určitého termínu výstavby domu je možno otevřít tzv. klientskou změnu, v rámci které můžete měnit dispozice rodinného domu, zařizovací předměty, podlahy a dveře. 

7. Kupní smlouva

K podepsání kupní smlouvy dojde po přidělení čísla popisného a doplacení celé kupní ceny rodinného domu. Poté následuje předání rodinného domu.