Jak probíhá koupě Domu Ledce?

1. Prohlídka nemovitosti

Provedeme Vás nemovitostí. Zodpovíme všechny Vaše dotazy a detailně Vás seznámíme s půdorysy, standardním vybavením a smluvními podmínkami. Pomůžeme Vám se zorientovat.

2. Rezervační smlouva

V případě, že máte zájem o koupi rodinného domu je možné rodinný dům nejprve na 30 dní rezervovat na základě podpisu rezervační smlouvy a úhradě rezervační kauce 100 000 Kč. Rezervační kauce je vratná pouze v případě, že klientům nevyjde hypoteční financování. 30ti denní rezervaci nejčastěji klienti využívají na schválení hypotečního financování, seznámení se s kupní smlouvou a promyšlení požadavků na klientské změny.

3. Smlouva o smlouvě budoucí kupní

V případě vážného zájmu o koupi rodinného domu uzavřeme smlouvu o smlouvě budoucí kupní. Ta obsahuje detailní informace o: nemovitosti, standardním vybavení, klientských změnách, harmonogramu financování, převodu vlastnických práv. Její nedílnou přílohou je kupní smlouva.


Harmonogram finacování první etapy RD 7-12:

 1. 100.000 Kč při podpisu rezervační smlouvy
 2. 100 000 Kč při podpisu smlouvy o smlouvě budoucí kupní
 3. 20% při dokončení hrubé stavby
 4. 30% při dokončení vnitřních rozvodů (voda, kanalizace, elektrika)
 5. 50% po předání nemovitosti, na tuto zálohu se započítává rezervační kauce.

Zálohy 2 - 5 klient skládá na inkasní účet s omezenou dispozicí u Raiffeisenbank, ke kterému nemá stavebník dispoziční práva a nemůže tak s prostředky klienta do předání dokončené nemovitosti nijak disponovat.


Harmonogram finacování druhé etapy RD 1-6:

 1. záloha 100.000 Kč při podpisu rezervační smlouvy
 2. záloha 100.000 Kč při podpisu smlouvy o smlouvě budoucí kupní
 3. záloha 4.200.000 Kč po dokončení základových desek před před zahájením hrubé stavby, čímž se rozumí realizace všech nosných i nenosných svislých konstrukcí, vodorovných nosných konstrukcí Stavby (vše bez finálních povrchových úprav) , vodotěsné vrstvy střešního plášt a osazení oken.
 4. záloha 1.187.000 Kč po dokončení hrubé stavby před zahájenm vnitřních rozvodů (elektro, voda,odpady, topení, klimatizace) a před zahájením interiérů (podlahy, povrchy - vinyl, dlažba, dřevěné nášlapy, interiérové dveře, sanita).
 5. záloha 2.163.000 Kč (částka pro domy RD5, RD6) bude uhrazena po uzavření kupní smlouvy. Na tuto zálohu se započítává rezervační kauce.

Zálohy 1 - 4 klient skládá na běžý účet, stavebník z těchto prostředků klienta staví. Zálohu číslo 5 je možné vložit do úschovy dle domluvy (bankovní, advokátní, notářská).

5. Asistence při financování nemovitosti

S hladkým a rychlým vyřízením hypotéky vám pomůže náš hypoteční specialista s bohatou praxí. Předloží přehled podmínek jednotlivých bank a vybere s vámi nejvhodnější řešení. Odlehčí vám administrativu a vy budete mít víc času těšit se na nový domov. Garantujeme zvýhodněné podmínky pro získání úvěru:

 • bezplatné vyřízení úvěru,
 • bezplatný odhad nemovitosti,
 • bezplatné zastupování v řízení před Katastrem nemovitostí,
 • dorovnání konkurenční nabídky ostatních bank pro získání úvěru,
 • bezplatné osobní schůzky či zajištění hladkého procesu vyřizování úvěru.

7. Klientské změny a výstavba

V závislosti na fázi stavby domu je možno otevřít tzv. klientskou změnu, v rámci které můžete měnit např. rozmístění zásuvek a vypínačů, umístění bojleru, měnit sanitu a obklady, dveře a dekor vinylu, nebo přidat klimatické jednotky či venkovní žaluze.

Požadavky na změnu stavby, nebo její části (tzv. klientské změny) je možné uzavřít pouze dodatkem k již uzavřené smlouvě o smlouvě budoucí kupní. Klientská změna je závazná po podpisu dodatku (tzv. změnového listu) a úhradě zálohy za klientskou změnu. Více informací v sekci standardy a klientské změny.

8. Kupní smlouva

K podepsání kupní smlouvy dojde po přidělení čísla popisného a doplacení celé kupní ceny rodinného domu. Poté následuje předání rodinného domu.